Epic Games Store’da Galactic Civilizations III ücretsiz oldu!

144
Epic Games Store’da Galactic Civilizations III ücretsiz oldu!
Ücretsiz oyunlar dağıtarak oyun severlerin kalbinde taht kuran Epic Games, bugün itibariyle satış fiyatı 61 TL olan Galactic Civilizations III oyununu ücretsiz olarak kullanıcılarına açtı. GTA 5 oyununun ücretsiz olmasıyla adını dünya çapında duyuran ve kısa süre içerisinde popülerliğine popülerlik katan Epic Games, yılın son günlerinde ardı ardına ücretsiz oyunlar vermişti.
2020 yılında Epic Games’in ücretsiz oyunlar dağıtması sonucunda oyun firmalarının sunucuları çökmüş ve hem oyuncular hem de oyun yapımcıları bu etkinlikten memnun kaldıklarını ifade etmişti. 2021 yılında Epic Games ücretsiz oyunları verip vermeyeceği hakkında herhangi bir açıklama yapmış olmasa da 21 Ocak 2021 itibari ile ücretsiz oyunlar vermeye devam ediyor.

Epic Games, geçtiğimiz yıl başlattığı bir etkinlikle her hafta ücretsiz olarak bazı oyunlar sunacağını açıkladı. Bu kampanyanın 2020’nin başına kadar devam edeceği söyleniyordu ancak durum çok da böyle olmadı. Epic Games, bazı oyunları ücretsiz olarak sunmaya devam ediyor.

Platformda ücretsiz olarak sunulan oyunların başka platformlarda zaman zaman hayli yüksek bedellere satılması da oyun tutkunlarının ilgisini çekiyor. Epic Games, şimdi fiyatı 61,00 TL olan Galactic Civilizations III adlı oyunu ücretsiz yaptı.

Galactic Civilizations III nasıl bir oyundur?

 

21 Ocak ile 28 Ocak tarihleri arasında ücretsiz olan Galactic Civilizations III oyunu, toplam 2 GB boyutuna sahiptpir. Strateji ve sıra tabanlı oyun türüne sahip olan Galactic Civilizations III, 2015 yılında oyun severler ile buluşmuştu.

Stardock Entertainment taraflı hazırlanan Galactic Civilizations III oyunu, oyun içerisinde sizlere ırk seçerek o ırkınızla birlikte bir galakside nasıl hakimiyet kurmanız gerektiği üzerinedir. Dilerseniz bu hakimiyeti silah zoru veya siyasi yolları deneyerek elde edebilirsiniz.

Epic Games’in bu haftaki ücretsiz oyunu Galactic Civilizations III oynanış videosuna göz atabilirsiniz:

Galactic Civilizations III oynanış videosu

 

 

 

Galactic Civilizations III sistem gereksinimleri

Minimum:

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10 / 8 / 7
 • İşlemci: 1.8 GHz Intel Core 2 Duo / AMD K10 Dual-Core
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: 512 MB DirectX 10.1 Ekran Kartı (AMD Radeon HD5x00 Serisi / Nvidia GeForce 500 Serisi / Intel HD 4000)
 • Depolama: 12 GB kullanılabilir alan

Önerilen:

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10 / 8 / 7
 • İşlemci: 2.3 GHz Intel Core i5 İşlemci ya da dengi
 • Bellek: 6 GB RAM
 • Ekran Kartı: 1 GB DirectX 10.1 Ekran Kartı
 • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan

Nasıl Ücretsiz Alabilirsiniz?

Galactic Civilizations III oyununa ücretsiz sahip olmak için Epic Games Store hesabınızın bulunması gerekmektedir.

 • Oyun sayfasına gidin
 • Siparişi Ver butonuna basın ve kütüphanenize ekleyin.

Galactic Civilizations III Ultimate Edition sürümü 144 TL fiyat etiketiyle satılmaktadır. Galactic Civilizations III oyunu ise bir haftalığına ücretsizdir.