Flight Simulator İngiltere ve İrlanda Güncellemeleri Ertelendi!

153
Flight Simulator İngiltere ve İrlanda Güncellemeleri Ertelendi!

Microsoft’un çok konuşulan oyunu Flight Simulator oyununun İngiltere ve İrlanda için merakla beklenen yeni güncellemesi Asobo tarafından veto edildi. 26 Ocak 2021 tarihinde yayınlanması beklenen Flight Simulator oyununun yeni güncellemesi bir ileriki tarihe ertelendi. Bilindiği üzere uydu verilerinden alınan görüntüler sayesinde yapay zeka ile yepyeni bir dünyaya pencere açan oyunda istediğiniz gibi uçak sürebiliyor ve keşiflere çıkabiliyordunuz.

Yapılan güncellemeler ile oyun daha da detaylandırılacak olsa da Birleşik Krallık ve İrlanda da Flight Simulator oyunu oynayan kullanıcılar bir süredir bu güncellemeyi bekliyordu. Bu güncellemenin bugün itibariyle yapılaması büyük bir hayal kırıklığı yaratsa da daha iyi bir şekilde güncelleme geleceğinden şüphemiz yok. Flight Simulator oyununun son güncellemesinde eş zamanlı hava durumu eklenmiş yani kar yağışları da bulunuyordu. Onun öncesinde ise Japonya için bir güncelleme almıştı.

Ne zaman güncelleme alacak?

Flight Simulator ne zaman güncellenecek diye merak ediyorsanız endişelenmeyin. Çünkü oyun önümüzdeki hafta güncelleme alacak. Geliştiriciler tarafından yapılan açıklamada oyuna 70den fazla ilgi çekici yeni alanlar, yeni havalimanları ve 2 adet birbirinden farklı “Landing Challenge” ekleyecekti. Aynı zamanda oyun içerisine 5 adet yeni fotogrametrik şehir de eklenecekti.

Geliştiriciler oyun güncellemesinin gecikmesinin ardından şu açıklamayı yaptı:

“Ne yazık ki, bu yeni şehirler küçük bir gecikmeye neden oluyor… Bu bizim için yeni bir süreç ve veri kaynağının, bu şehirlerin simülasyona sorunsuz bir şekilde entegre olması için araçları güncellemesi gerekiyor. Gecikme için özür dileriz, ancak beklemeye değeceğine inanıyoruz. Ve tam anlamıyla 3D bir Londra‘nın bu sürümün kritik unsuru olacağına inanıyoruz. Sabrınız için teşekkürler.”