Hogwarts Legacy 2022 Yılına Ertelendi!

157
Hogwarts Legacy 2022 Yılına Ertelendi!

Harry Potter’den esinlenerek tasarlanan ve o evren içerisinde konu edinecek olan oyunun yapımcısından üzücü bir haber alındı. Hogwarts Legacy oyunu yapımcısı, oyun adına almış olduğu kararı sosyal medya hesabından duyurdu. 2021 yılı içerisinde çıkması beklenen oyunlar arasında yer alan Hogwarts Legacy, maalesef ki bir ileriki tarihe ertelendi.

Cyberpunk 2077 gibi uzunca bir süre beklenen oyunun ardından Harry Potter hayranlarının merakla beklediği oyun için bir sonraki yılı beklememiz gerekecek. Hogwarts Legacy oyunu PC’nin yanı sıra yeni nesil oyun konsollarında yerini alacak ve oyuncu sayısını arttıracak. Bu yüzden oyunun 2022 yılına ertelendiği açıklandı.

Hogwarts Legacy ne zaman çıkacak?

Harry Potter filminin oyunu olarak açıklanan Hogwarts Legacy oyununun resmi sosyal medya hesabından yapılan duyuru ile çıkış tarihinin 2022 yılı olduğu açıklandı. Ertelenme sebebinin ise geliştirme aşaması olduğu belirtildi.

Şirket: Büyü Dünyası’ndaki deneyimi oyunculara mümkün olan en iyi şekilde sunmak için bu kararı aldık ifadesine yer verilmiş. Net bir çıkış dönemi belirtilmese de yeni çıkış tarihi olarak 2022 yılının işaret edildiğini görüyoruz.

Açıklamasında bulundu. Avalanche Studio tarafından piyasaya sürülmeye hazırlanan oyun, Harry Potter evreninde geçiyor. Dünya çapında bilinen bir filmin oyununun olması ve filmin fanlarının oldukça fazla olmasından dolayı bu oyun merakla bekleniyor. Ortalama olarak 1800’lü yıllarda geçecek olan bu oyunun PC, Xbox Series S/X modellerinin yanı sıra PS5 için de geleceği biliniyor.

Bu erteleme sonrasında yapımcı şirketin Hogwarts Legacy oyunu için platform değişikliği yapıp yapmayacağı da büyük merak konusu.