League of Legends’ın yeni şampiyonu Viego tanıtıldı!

176
League of Legends’ın yeni şampiyonu Viego tanıtıldı!

Dünyaca ünlü MOBA oyunu League Of Legends’in yeni şampiyonu ortaya çıktı. Riot Games tarafından geliştirilen League Of Legends oyunu için yeni karakterin adı ve yetenekleri belli oldu.

Yayınlanan yeni güncelleme ile oyun içi performans iyileştirmeleri ve ara yüz güncellemeleri yapıldı. Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde yeni ajan sinyalleri de vermişti ki bu ajan Viego’da vadiye iniş yaptı. League Of Legends geliştirici ekibinin gözde tasarımcısı August Browning, yeni şampiyon hakkında şu sözleri ifade etti:

Oyuncular Senna, Lucian ve Thresh’in hikâyelerindeki gelişmelerden çok memnun kalmışlardı. Ben Mahvolmuş Kral’ı çıkarıp bu hikâyeyi bitirmemiz gerektiği şeklinde şaka yapınca Reav3 bana baktı ve ‘Harika bir fikir. Sıradaki şampiyonun Mahvolmuş Kral o zaman’ dedi.

Viego Yetenekleri – Viego oynayış

1- Pasif | Kralın Hükmü

Viego, bir şampiyonu öldürdüğü veya asist olarak kazanım sağladığı zaman kısa bir süreliğine kazanım sağladığı şampiyonu elde edebiliyor. Aynı zamanda viego düşman olarak hazır bulunduğu zaman rakiplere doğru ilerlerken ekstra olarak hareket hızı kazanıyor.

2- Q | Mahvolmuş Kralın Kılıcı

Viego kılıcını ileri doğru fırlatarak isabet ettirdiği tüm rakipleri üzerinde hasar bırakır. Pasifi ise Viego’nun yaptığı saldırının düşman üzerindeki canının bir bölümünü hasar olarak rakibe verir.

3- W – Hortlağın Dişleri:

Bir süre bekledikten sonra Viego öne doğru atılarak isabet ettirdiği ilk düşmanını sersemletir ve ona hasar vererek sis patlaması bırakır. Yeteneği doğru kullanmak sersemleştirme süresini uzatır.

4- E – Ecel Yolu:

Viego etrafında bulunan duvarın çevresini bir sis bulutu ile çevreler. Viego bulutun içerisine girdiği zaman görünmez olup ekstradan atak ve hareket hızı kazanır.

5- R – Kederli Yürek:

Viego’nun belki de en can alıcı yeteneği bu olmalı ki rakip şampiyonların kimliğine büründüğü zaman tekrar çıkarken ileri doğru ışınlanır ve ışınlanma boyunca ki mesafedeki en düşük canlı düşman karaktere saldırır. Bu saldırı sonucunda ciddi hasar bırakır ve çevresindeki şampiyonları kendinden iter.

Viego oynayış: Yetenekleri okuyarak öğrendiğimize göre şimdi de görerek ve nasıl oynandığı hakkında kılavuz niteliğindeki videoya göz atalım: