Resident Evil 8 çıkış tarihi belli oldu!

91
Resident Evil 8 çıkış tarihi belli oldu!

Capcom tarafından geliştirilen Resident Evil serisinini 8. oyunu Resident Evil 8’in çıkış tarihi duyuruldu. Hayatta kalma ve korku türü olan oyun, Resident Evil 7 oyununa göre çok daha farklı olacak. Serinin en çok dikkat çekecek oyunu olduğu açıklamasında bulunan Capcom, Resident Evil 8’in ne zaman çıkacağını açıkladı.

2017 yılında Resident Evil 7’yi çıkaran Capcom, hız kesmeden yeni oyun için çalışmalara başladığını duyurmuştu. Resident Evil 7 oyununu bitiren oyuncular bir süredir Resident Evil 8 oyununu merakla bekliyordu. Resident Evil 8 oyunu, bir önceki serinin oynayış mekaniklerinin gelişmişlerini oyunculara sunacak. Aynı zamanda Resident Evil 4 oyununda yer alan market sistemi yeni oyun olan Resident Evil 8 oyununda oyuncular ile buluşacak.

Resident Evil 8 ne zaman çıkacak?

Merakla beklenen Resident Evil 8 oyunu 7 Mayıs 2021 tarihinde oyunseverler ile buluşacak. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Resident Evil 8 yayınında oyun mekanikleri çok uzun olmasa da kısa süreliğine gösterilmişti.

Resident Evil 8 oyunu aynı zamanda ön sipariş ile alan oyunculara ekstra olarak özel içerikler hediye edeceğini de açıklamıştı. Aynı şekilde tanıtım yayınında Resident Evil 8 oyunu için koleksiyoncu sürümü de gösterildi. Resident Evil 8 oyunu 7 Mayıs 2021 tarihinde PC, PS4/5, Xbox One/X için de aynı zamanda yayınlanacak.