Star Wars Battlefront 2 Sunucuları Çöktü!

172
Star Wars Battlefront 2 Sunucuları Çöktü!

Yılbaşında ve daha önce düzenli olarak verdiği ücretsiz oyunlar ile adını sıklıkla duyuran Epic Games, geçtiğimiz perşembe adından yine çok söz ettiren bir oyunu ücretsiz olarak verdi. 279,99 TL’lik fiyatıyla bir binlerce oyuncusu bulunan Star Wars Battlefront 2, ücretsiz olmasıyla birlikte adeta oyuncu akınıyla karşı karşıya kalmıştı. Oyuncuları bu ilgisi şirket için pahalıya patladı.

Star Wars Battlefront 2 Sunucuları Çöktü: 2017 yılında çıkan ve bilim kurgu severlerin adeta gözdesi haline gelen Star Wars Battlefront 2 oyunu, Epic Games tarafından ücretsiz olarak yayınlanınca sunucularda aşırı derecede yoğunluk ortaya çıktı. Hiç beklemediği kadar oyuncu kazanan Star Wars Battlefront 2 oyunu, anlık oyuncu sayısında rekor tazeledi ve sunucu trafiğinin yükseltmesiyle birlikte kısa süreli çökmeler yaşadı.

Star Wars Battlefront 2

Star Wars Battlefront 2 Sunucuları Çöktü!

EA Help twitter hesabından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Hey #StarWarsBattlefrontII oyuncuları, sizin için hızlı bir güncelleme var! Şu anda daha fazla oyuncuya izin verme kapasitemizi artırmaya devam ediyoruz ve şimdiye kadarki sabrınız için herkese teşekkür etmek istiyoruz. Daha fazla güncelleme yaptığımızda size haber vereceğimizden emin olacağız!”

Star Wars Battlefront 2 oyununun ücretsiz olmasıyla birlikte 24 saat içerisinde sunucu trafiği %100’ün üzerine çıkarak büyük bir oyuncu tufanı yaşadı. Bu yoğunluktan ötürü sunucu gecikmeleri ve hata mesajları ardı ardına yayınlandı.

Kısa bir bakım çalışmasından sonra EA HELP, şu açıklamayı yaptı:

#StarWarsBattlefrontII sunucu kapasitesini etkileyen sorunun çözüldüğünü bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Tüm yeni oyuncularımıza hoş geldiniz ve sabrınız için bir kez daha teşekkür ederiz! Güç seninle olsun.”