VALORANT Yeni Oyun Modu Geliyor!

611
VALORANT Yeni Oyun Modu Geliyor!

Riot Games’in geliştirmiş olduğu  VALORANT FPS oyunları arasında yerini koruyan, geniş bir oyuncu kitlesine sahip ve bu kitleyi kaybetmemek için geliştirici kadrosu ile düzenli olarak oyun içinde yeni içerikler eklemektedir.

Spike Hücum, Ölüm Kalım Savaşı gibi modlara sahip olan VALORANT’a oyuncuları heyecanlandıracak bir yeni mod daha ekleniyor. VALORANT yeni oyun modu 2.03 yamasıyla karşımıza çıkacak!

 

Önceden gelen sınırlı süreli oyun modu olan Kar Topu Savaşı çok fazla oyuncuya çekişmeli rekabet havasından çıkıp daha “chill” bir oyun oynama fırsatı sunmuştu. Bu seferki oyun modu ise normal mod gibi 5’e 5 kapışma içermekte. Oyunun mantığı şu şekilde olacak ;

  • 5v5
  • Rakipleri öldür ve 12 Yükseltme Seviyesi boyunca yarış.
  • 12 seviyenin tamamını bitiren veya 10 dakika sonunda en yüksek seviyeye ulaşan ilk takım kazanır.
  • Oyun başına 800 XP ve galibiyet sonucu +200 XP
  • Mevcut Artış Seviyesinde Düşmanlara Karşı Öldürme: 1 puan
  • Önceki Bir Yükselme Seviyesinde Düşmanlara Karşı Öldürme: 0,5 puan

Ulaşılan her yeni seviye yeni bir silah veya yetenek kazandıracak. Son silahla gerekli öldürmeleri yapan takım maçı kazanmış olacak. Maçlar başlarken ilk iki seviyede herkes aynı şekilde başlayacak ve 3. seviyede rastgele silahlar verilmeye başlayacak. Bu yeni ” Escalation ” VALORANT oyun modu çok fazla zamanı olmayıp daha kısa süreli, 10 dakikalık, maçlara girmek isteyen oyuncular için çok güzel bir seçenek olacak.