WOLFTEAM CLASSİC TÜRKİYE YASAKLANDI MI? TÜRKİYE’DE NASIL OYNANIR?

630
WOLFTEAM CLASSİC TÜRKİYE YASAKLANDI MI? TÜRKİYE’DE NASIL OYNANIR?

Evet bu sefer sizlere üzücü bir haber ileteceğiz. Bizimde heyecanla beklediğimiz, turnuvalar ve espor takımları için hazırlandığımız Wolfteam Classic maalesef Türkiye’ye çıkmayacak. Yazımızda Wolfteam Classic Türkiye yasaklandı mı, Türkiye’de nasıl oynanır gibi soruları detaylı şekilde işleyeceğiz.

Geçtiğimiz günlerde Wolfteam Classic Facebook adresinde oyunun sunucuları ve ülkeleri açıklandı. Bu ülkeler arasında maalesef Türkiye yoktu. Açıklanan ülke ve sunucuları da aşşağıdan görebilirsiniz. Tabi bu birçok kişi için zor bir haber olabilir ancak maalesef resmi Wolfteam Türkiye oyunu ülkemizde hizmet verdiği için Classic ülkemizde oynanamayacak. Peki hiç mi yol yok yazının devamında konuşalım.

WOLFTEAM CLASSİC TÜRKİYE YASAKLANDI MI?

Öncelikle bu tarz bir soruya karşılık şunu diyelim hayır, yasaklanmadı. Wolfteam Classic Türkiye’de direkt olarak çıkmayacak zaten Steam sayfasında da Türkçe dil desteği bulunmamakta. Peki neden böyle bir şey oldu ve hayal kırıklığına uğradık? Bunun sebebi ise resmi olarak Wolfteam hala ülkemizde ve birçok avrupa ülkesinde yayın yapmakta. Wolfteam Classic yapımcısı oyunun haklarını yayınlanmayan ülkeler için satın almış durumda. Zaten ilk yazılarımızda da telif hakları bize engel olabilir demiştik.

Eee peki böyle bir oyun çıkıyor ve eski günleri yaşayamayacak mıyız, birkaç yol bulunmakta. Gelin bu yollardan bahsedelim.

WOLFTEAM CLASSİC TÜRKİYE’DE NASIL OYNANIR?

Bu yazıyı yazdığımız gün itibariyle oyun daha çıkmadı. Oyun çıkana kadar net bir şey demek zor olacaktır ancak bu oyun Türkiye’de nasıl oynanır bir kaç yol söyleyeceğiz. Yöntemlere geçmeden söyleyelim oyun çıktığından bizzat biz deneyip sizlere güncel paylaşarak bu linkten bir yazı yayınlayacağız.

Bu yazıyı durmadan güncelleyeceğiz herhangi bir yanış bilgi de bizle iletişime geçin. Wolfteam Classic Türkiye’de şu yol ile oynanabilir:

  • Wolfteam Classic Steam sayfasına gidin.
  • Oyunu indirin ve girmeye çalışın.
  • Eğer oyunu indiremiyor veya giremiyorsanız ülkemiz IP’si yasaklanmış demektir.
  • Bir VPN ile aşağıdaki görselde size en yakın sunucudaki bir ülkeyi seçerek bağlanın.
  • Oyuna girdiğinizde dil otomatik güncellenmiş olabilir ayarlardan İngilizce’yi seçin.

Yukarıdaki yöntemlerde unutmamak gerek ki bu yöntemler resmi değil. Her zaman sıkıntı yaşanabilir. Bu yol içerisinde ise VPN bağlantınız, ping durumunuz yaşadığınız bölgeye göre değişir. Size verdiğimiz listeden VPN içerisinde size en yakın ülkeyi seçmenizi tavsiye ederiz. En iyi ping olan ülkeyi de oyun yayınlandıktan sonra inceleyerek sizlere yeni bir yazı yayınlayacağız. Bizlerle Discord üzerinden de iletişime geçebilirsiniz.

WOLFTEAM CLASSİC NEDİR?

Wolfteam Classic; Bu oyunun en zirve olduğu 2010-2014 yılları arasında oynanan sürümünü ek güncellemeler almamış bir şekilde yayınlanan oyunudur. Oyun 2016 da zirve seviyesindeydi ve düşmeye başlamıştı. 2018’de ise neredeyse ölü bir oyun olmaya başladı. Aranızdan da eski günleri özleyip oyuna giren ancak renkli renkli silah ve karakterlerden, tek atan karakter veya kurtlardan sıkılıp oyunu silmiş olabilirsiniz. İşte özenilen oyun tekrardan bizlerle.

Metin2, Wolfteam bu oyunlar zamanında gecemizi gündüzümüze katarak oynadığımız oyunlardı. Wolfteam orijinal günleri bizlere vaadediyor bakalım gerçekleştirebilecek mi? Eğer Wolfteam bu şekilde yeniden tutarsa Metin2 için de belki bir ilham olur ne dersiniz :). Ancak onda da telif sorunları olabilir 🙁

WOFLTEAM: CLASSİC TÜRKİYE İNDİR

Wolfteam: Classic veya namı değer eski Wolfteam. Sistem gereksinimleri size uygunsa bu oyunu oyunun steam sayfasından ücretsiz indirebilirsiniz. Oyun içi herhangi bir satış olup olmadığı bilinmiyor ancak eski günler hedefleniyorsa mutlaka oyun içi satışlar olacaktır.